The Underground Birthday PARTY


13. dubna 2024

Dům kultury v Teplé

Od 16:00 do 4:00 hodin.


Od 17:00 hodin zahrají k potěšení přátel tato hudební tělesa.Terra Ignota
(unter-grunt-rock /Praha)

Kapela existuje od podzimu 1989 poté, co Otu Kolbena uhranul autorský večer undergroundového literáta Viktora Haita, jehož produkci doprovázel na kytaru. Terra Ignota nikdy nebude hýbat oblastí pop-music. Hraje hudbu, (dost temnou, ale i proměnlivou, zahrnující různá stylová zákoutí), za kterou si její muzikanti stojí.

www stránky

VIDEOKLIP


MCH Band
(rock - alternative / Praha)

MCH Band je česká hudební skupina, založená a vedená saxofonistou, kytaristou a zpěvákem Mikolášem Chadimou. Vznikla počátkem osmdesátých let poté, co Chadima rozpustil kapelu Extempore. Chadima je jejím jediným stálým členem, dále se v ní vystřídalo více než dvacet hudebníků, včetně Ivana Bierhanzla, Františka Skály či Petra Ference. Od roku 2015 kapela vystupuje ve složení Chadima, Jan Chaluš (bicí), Jiří Janďourek (klávesy), Martin Schneider (baskytara) a Jan Jirucha (pozoun). Od roku 2011 Chadima vystupuje také s kapelou MCH Trio, jehož složení obsahuje méně hudebníků než domovská kapela.

www stránky

VIDEOKLIP


Jull Dajen
(world music / Praha)

Jull Dajen sídlí v Praze a se svojí originální hudbou jezdí po festivalech a klubech po celé Evropě již už od roku 2002. Hudba Jull Dajen čerpá z hlubokých studní keltské, skandinávské a bretaňské lidové hudby, jež je přetavena do originální směsice zvuků příčné flétny, houslí, akordeonu a kytary. Tento osobitý tvar okovaly šlapající rytmikou basy a bicí, která dodává tah. Na nahrávkách a koncertech Jull Dajen se kromě tradiční hudby nedají přeslechnout i vlivy soudobých multižánrových hudebníků jako jsou Manu Chao, JPP, Fairport Convention nebo Jethro Tull.

www stránky

VIDEOKLIP


BBP Podzemní orchestr
(underground / Praha)

Nejstarší kořeny BBP Podzemního orchestru sahají až do roku 1982. Původně tří až pětičlenný undergroundopunkový soubor se během let rozrostl na dnes i čtrnáctičlenný podzemní orchestr. V osmdesátých letech probíhaly pouze bytové koncerty pro úzký okruh přátel. Začátkem devadesátých let začíná kapela vystupovat i veřejně. Hudebně BBP navazují na 70. léta čs. undergroundu jako jsou PPU, DG 307, U.H., či EXTEMPORE a MCH BAND, ale v tvorbě souboru je stále patrný i původní vliv punku. Bohaté nástrojové obsazení vytváří, i v dnešní době pro vskutku temnou rockovou kapelu, dost atypický zvuk. Podivný podzemní orchestr využívá ve skladbách takových nástrojů jako jsou: xylofon, gong, kaprová pila, hřeby, dřeva, kovové trubky, a vedle toho zvuk příčné flétny, violy, kláves, klarinetu, saxofonu, tuby, kytar, djembe, basy, bicích. Označení "podzemní orchestr" je snad vskutku dostatečně výstižné.

www stránky

VIDEOKLIP


Hokr
(prog-art-underground / Praha)

Hudebně se Hokr plaví v poněkud temných vodách. Přesněji řečeno v syrových peřejích vedoucích od pramenů starého českého (nikoliv však přímo plastikovského undergroundu a ovlivněných částečně třeba i prog a art rockem 70. a 80. let. Instrumentálně výtečně vybavení v důsledku toho znějí hodně svébytně, což jen stvrzují podivuhodné texty Vladimíra Lišky plné neuchopitelných, mnohdy až bizarních metafor a asociací.

www stránky

VIDEOKLIP


Madhouse Express
(psychedelic-rock / Praha)

Někomu připomíná Doors, někomu Pink Floyd. Přestože má Madhouse Express základy inspirace v 60. a 70. letech, tak se na kolejích vlastní invence, talentu a experimentálních prvků vydává po trati, která jasně vybočuje z české scény. Je to neidentifikovatelná vesmírná smršť s jednookými trpaslíky a barevnou myslí, která je ztracená ve spirálách času. Spojuje změny nálad, intenzivní kytarové riffy, rozlehlé syntezátory, šedesátkové klávesy, energické bicí, astrální basové linky a zasněně šílený zpěv. Celou show obohacuje vlastní video projekce.

www stránky

VIDEOKLIP

Seznam účinkujících od roku 1992TOPlist