THE FRIEND´S BIRTHDAY PARTY

Datum:22.dubna 2006

Dům kultury v Teplé u M.Lázní

Od 16.00 hod. do 6.00 hod.

Tato každoroční undergroundová narozeninová oslava proběhla už po čtrnácté  22. 4. 2006 v Kulturním domě Teplá u Mariánských Lázní. Na pódiu se objevilo množství výjimečných hudebních těles známých z nekomerční scény.  Úvodem nám zarecitoval svou temnou poezii výtvarník a básník Jiří Svině Fiala za doprovodu Londýna a spol. pod názvem Hipres 10. Jako druhá parta nastupuje žďárská Atomová mihule. Mezitím dorazil Svědek a jeho soubor Hally Belly, ovšem bez kytaristy, který se někde zapomněl, a přitom už měli pomalu začít hrát… Naštěstí se právě objevila undergroundová kapela z Brna, která si říká Idiot Crusoe. Polkli nějaké to pivečko a skočili na pódium. Během jejich vystoupení se našel kytarista z Hally Belly a už to všechno na sebe navazovalo a šlapalo, jak má. Po Hally Belly nastoupili českokrumlovští Bratři Karamazovi, kteří den před tím hráli na podobné akci v Brně u  Jaroslava Erica Friče. A za pódiem je už připraven soubor Krásné nové stroje z Kutné Hory. Předposlední soubor  Sandra a její vembloudi přijel z Mostu. Jejich zajímavá image a trochu ostřejší muzika nad ránem probrala unavené spáče…A na úplný závěr zazněly indiánské rytmy, postupně se k Indiánovi připojil bubeník z Bratrů Karamazových a další nadšenci hrající na bonga.Velký dík patří zvukařům, všem kapelám, pořadatelům, kteří z části tenhle „narozeninový koncert“ sponzorují, a vůbec všem, kteří se nějak podíleli na uskutečnění této akce. Oni už budou vědět..

Takže zase za rok!

FOTOGRAFIE

FOTOGRAFIE 2

 

 

HIPRES

(Jiří Svině Fiala & Mrtví konipásci).

HALLY BELLY

BRATŘI KARAMAZOVI

 

Hráli:

 

17:00 HIPRES

/Fík & Londýn - spol/

18:00 ATOMOVÁ MIHULE

 / Žďár nad Sázavou /

www.atomova mihule

Tato undergroundová kapela ovlivněná PPU,DG 307 a UH vznikla v roce 1977 ze stejnojmeného spolku,který se zabýval poezií,malováním,hapeningem apod. Během 80.let uspořádala AM řadu ilegálních vystoupení,prošla klasickým šikanováním a hitem se stala její píseň " Jsem debilní ". Skupina bizarních postav,absurdních textů a slušné muziky důležitá pro regionální neoficiální kulturu,neboť kolem sebe soustředila široký okruh lidí,kteří chtěli žít po svém.

19:30 HALLY BELLY

/Praha/

www.hally belly

Skupina vznikla již někdy kolem roku 1981 pod názvem Křížový výslech a původně náhodná a akustická formace se během několika let vyvinula v regulérní elektrifikovanou skupinu Hally Belly ,v jejímž středu stála její zásadní postava kytarista,zpěvák,skladatel a textař Svědek.V totalitních osmdesátých letech patřily Hally Belly k významnému a hlavně dosti aktivnímu souboru českého undergroundu. Vystupovali výhradně na soukromých akcích,bez jakýchkoli dalších ambicí. Sestava kapely se průběžně měnila, ovšem Svědek zůstává a hraje dál čistě kytarovej bigbít.

21:00 IDIOT CRUSOE

/ Brno /

www.idiot crusoe

Výjimečný undergroundový band z Brna vystoupí opět s šíleným básníkem Homérem.Jednoduchá mozaika,dostatečně tvrdá,zahraná,odzpívaná,odrecitovaná,neuhlazená-vždy dle počtu vypitého chlastu,tedy vždy originální!

22:30 BRATŘI KARAMAZOVI

 /Český Krumlov/

www.bratři karamazovi

České hudební scéně byla do tváře vržena rukavice v obrazu duchovní výzvy básníka Pavla Kučery a sólového kytaristy Milana Tokára.Zažehnut plamen skupiny byl v roce 1993.V tónech hudby připomínajícími nejnádhernější Mozartovy symfonie a v hlase Kúči je cítit naděje,že to ještě není se současnou kulturou tak v pr.....

00:00 KRÁSNÉ NOVÉ STROJE

 / Kutná hora /

www.krásné nové stroje

Rockový big band KNS vznikl už někdy v roce 1982,i když na začátku ho tvořili pouze tři lidé.Tvář a koncepce kapely se začala rýsovat někdy začátkem roku 1984.Soubor se řadil svojí rozrostlou dechovou sekcí a živelnou smrští do jakési fúze nové vlny,funku a jazzu,podpořenou navíc strhujícími výkony jednotlivých hráčů.

01:45 Sandra a její vembloudi

/ Most /

www.sandra a její vembloudi

Přímočarý šlapavý bigbít se zajímavými texty. Hudebníci vystupují v tradičních hábitech kočovných chovatelů velbloudů. Soubor vystupuje velice zřídka

03:00 I

/Koloveč/

Bubny z indiánské rezervace

04:00 INDI & SPOL.

Šamanské  bubnování

 

 

 

ATOMOVÁ MIHULE

IDIOT CRUSOE

KRÁSNÉ NOVÉ STROJE

 

Sandra a její vembloudi

Pozvánka 2006

INDI & SPOL.